Cоңғы жаңалықтар
Back

“Еуразия” кинофестивалі: биыл қазақстандық кинематографқа басымдық беріледі

XVI “Еуразия” кинофестивалінің халықаралық байқауы дәстүрлі түрде Еуразия континентінің әртүрлі елдерінен келген жетекші режиссерлердің кең ауқымды картиналарын ұсынады.

Бірақ биылғы фестивальдің ерекшелігі – әртүрлі бағдарламаларда ұсынылып отырған қазақстандық кинематографқа басты назарды аудару.

Алғаш рет “Еуразия” аясында халықаралық номинациялар бойынша толықметражды көркем картиналардың Ұлттық конкурсы өткізілетін болады. Талғампаз көрермен мұнда көптеген қызықты және мағыналы жұмыстарды табады, ал олардың кейбіреулері беделді халықаралық кинофестивальдердің жүлделерімен марапатталған.

 

Толықметражды көркем фильмдердің ұлттық байқауы

 

  1. «Схема», режиссер Фархат Шәріпов.
  2. «Ақын», режиссер Дәрежан Өмірбаев.
  3. «Қызыл анар», режиссер Шарипа Уразбаева.
  4. «Паралимпиадашы», режиссер Алдияр Байракимов.
  5. «Дос-Мұқасан», режиссер Айдын Сахаман.
  6. «Мұқағали», режиссер Болат Қалымбетов.
  7. «От», режиссер Айжан Қасымбек.
  8. «Отау», режиссер Әлішер Жәдігеров.
  9. «Мама, мен тірімін!», режиссерлер Азиз Заиров, Мухамед Мамырбеков.
  10. «Тау жуасы», режиссер Эльдар Шибанов.
  11. «Жаздың соңы жақында», режиссер Яна Скопина.
  12. «Өмір», режиссер Эмир Байғазин.
  13. «Ауыл», режиссер Серик Апрымов.
  14. «Зере», режиссер Дәурен Қамшыбаев.
  15. «Күнбағыс», режиссер Эля Гильман.

 

Толықметражды көркем фильмдердің халықаралық байқауы

 

  1. «Лили мен теңіз» (Франция – Исландия – Бельгия), режиссер Динара Друкарова.
  2. «Иль Боемо» (Чехия – Италия – Словакия), режиссер Петр Вацлав.
  3. «Керр» (Турция – Грекия – Франция), режиссер Тайфун Пирселимоглу.
  4. «Памфир» (Украина – Франция – Польша – Германия – Чили, режиссер Дмитрий Сухолиткий-Собчук).
  5. «4-ші Брайтон» (Грузия – Ресей – Болгария – Монако – АҚШ), режиссер Леван Кугуашвили.
  6. «Ивансыз мені жерлемеңдер» (Ресей), режиссер Любовь Борисова.
  7. «Таңғажайып Елена» (Грузия – Туркия – Франция), режиссер Георгий Овашвили.
  8. «Мәрмәр секілді суық» (Әзірбайджан – Франция), режиссер Асиф Рустамов.
  9. «Құдайдың шақыруы» (Эстония – Латвия – Кырғызстан), режиссер Ким Ки Дук.
  10. «Қабырғаның артында» (Иран), режиссер Вахид Джалилванд.
  11. «Есімде» (Қырғызстан – Жапония – Нидерланды – Франция), режиссер Актан Арым Курбат.
  12. «Әйел» (Қытай), режиссер Ван Чао.
  13. «Ағайындылар» (Қазақстан), режиссер Дархан Төлегенов.
  14. «Боран» (Қазақстан), режиссер Сәбит Құрманбеков.
  15. «Ешқайда апармайтын жол» (Өзбекстан), режиссер Камара Камалова

 

Байланыс:

e-mail: [email protected], тел./whatsapp: +7 707 678 25 36, +7 707 347 83 59, Instagram және Facebook – eurasiaiff.